I dënuar për grabitje në banesa dhe vila në Itali, shqiptari arratiset nga burgu natën e ndërrimit të viteve

01/01/2022 13:52

Itali- Një shqiptar i dënuar është arratisur natën e Vitit të ri nga burgu i Vercellit, në Itali.

Sipas asaj që shkruan agjencia ANSA, i arratisuri është një shqiptar i dënuar për grabitje në banesa dhe vila të ndryshme.

Shoku i qelisë, një tjetër shqiptar edhe ai ka tentuar të arratiset, por ka thyer krahun ndërsa ishte duke zbritur nëpër litar.

Pas njoftimit për arratisjen, janë ngritur postblloqe të shuma policie në të gjithë Piemonten.

Hetimin në lidhje me ngjarjen po e zhvillon Kuestura e Vercellit.

Top Channel