Është edhe Gennaro Gattuso një nga kandidatët realë për t’u ulur në stolin e kombëtares greke pas largimit të Van’t Schip. Sipas asaj që raportojnë mediat greke ish-trajneri i Napolit është një ndër favoritët për të marrë drejtimin e Greqisë.

Gattuso e njeh futbollin grek pasi për disa muaj në 2014-ën kur ishte në fillimet e karrierës si trajner ka drejtuar OFI-n e Cretës.

Megjithatë më i kuotuari për t’u ulur në stolin e Greqisë është spanjolli Manolo Jimenez i cili ka drejtuar Sevillan nga 2007-ta deri në 2010-ën dhe në 4 periudha të ndryshme ka qenë trajner i AEK-ut të Athinës.

Top Channel