Tifozët vjollcë ngacmuan gazetaren “live”, zyrtarizohet akuza për dhunë seksuale

02/12/2021 14:24

Dy tifozë të Fiorentinës duhet të përgjigjen para drejtësisë për sulmin me sfond seksual ndaj gazetares sportive italiane, Greta Beccaglia, në fund të ndeshjes Empoli-Fiorentina, të shtunën e kaluar.

Pamjet direkte lanë shije shumë të hidhur, megjithëse gazetarja fjalë por edhe kolegu i saj nga studioja u munduan ta kalonin këtë situatë.

Akuza për dhunë seksuale ndaj dy tifozëve të Fiorentinës është zyrtarizuar nga Prokuroria Publike e Firences.

Kanë qenë të shumtë kolegë të gazetares dhe jo vetëm që kanë reaguar në rrjetet sociale duke dënuar sjelljen primitive të tifozëve, aq më tepër në një lidhje direkte.

Top Channel