Lewandowski përgatitet të largohet nga Mynihu, lajmëron agjentin të nisë negociatat për në Spanjë

02/12/2021 16:18
FOOTBALL : Bayern Munich vs Olympique Lyonnais - 1/2 - Phase finale - UEFA Ligue des Champions - Final 8 - Lisbonne - 19/08/2020 LISBON, PORTUGAL - AUGUST 19: Robert Lewandowski of Bayern Munich celebrates after scoring his team s third goal during the UEFA Champions League Semi Final match between Olympique Lyonnais and Bayern Munich at Estadio Jose Alvalade on August 19, 2020 in Lisbon, Portugal. Lisbonne Portugal *** FOOTBALL Bayern Munich vs Olympique Lyonnais 1 2 Phase final UEFA Champions League Final 8 Lisbonne 19 08 2020 LISBON, PORTUGAL AUGUST 19 Robert Lewandowski of Bayern Munich celebrates after scoring his team s third goal during the UEFA Champions League Semi Final match between Olympique Lyonnais and Bayern Munich at Estadio Jose Alvalade on August 19, 2020 in Lisbon, Portugal Lisbonne Portugal Poolfoto Panoramic / POOL / UEFA ,EDITORIAL USE ONLY

Robert Lewandowski duket se ka marrë vendimin për t’u larguar nga Bayern Munich në fundin e këtij sezoni. Lojtari i bavarezëve ka pësuar një zhgënjim pas disfatës në eventin e trofeut të Topit të Artë, teksa u rendit i dyti pas Lionel Messi-t dhe në këtë formë kërkon një ndryshim në karrierën e tij.

Sipas prestigjiozes së spanjolles AS, sulmuesi polak ka njoftuar agjentin e tij Pini Zahavi për të nisur bisedimet me Real Madrid. Los Blancos kanë qenë gjithnjë një klub i cili është interesuar për shërbimet e bomberit të Bayern, megjithatë në këtë moment madrilenët janë të përqëndruar te Erling Haaland dhe e shohin njorvegjezin si prioritet.

Gjithsesi, gara për talentin e Borussia Dortmund është e fortë dhe duke parë dëshirën e madhe të Leëandoëskit për të luajtur në Madrid, atëherë te Reali pritet ta marrin në konsideratë edhe nënshkrimin me një nga “profesorërt e zanatit” të ofensivës. Ndërsa, një plus në këtë tratativë është edhe agjenti Pini Zahavi, i cili së fundmi bashkëpunoi me Real Madrid për të transferuar David Alabën në Madrid./ SS

Top Channel