Borë e madhe në ishull, shtyhet ndeshja e kampionatit anglez

28/11/2021 16:05

Burnley-Tottenham, sfidë për llogari të javës së 13-të në Premier League është shtyrë.

Mot i keq bë ishull, shumë qytete janë mbuluar nga bora dhe në stadiumin “Turf Moor” është e pamundur të luhet.

Arbitri kryesor Peter Bankes ka vendosur që për momentin të mos luhet.

Ndeshja ishte parashikuar të fillonte në orën 15:00, por reshjet e dendura të borës kanë ndikuar për keq.

Top Channel