Duvan Zapata e pranon: Interi më kërkoi, por i kisha idetë të qarta!

01/11/2021 20:09

Duvan Zapata as që e mendon largimin nga Atalanta, madje të ardhmen e tij e shikon edhe për shumë vite me ngjyrat zikaltër të skuadrës nga Bergamo.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Manchester United në Champions ku ishte në krah të trajnerit Gasperini, sulmuesi kolumbian foli pikërisht për interesimin e Interit gjatë verës në drejtim të tij duke shpejguar edhe për arsyet se përse i tha jo skuadrës milaneze.

“Në verë është vërtetë që Interi donte të më transferonte në Milano por unë i kam patur idetë të qarta dhe jam i lumtur që jam pjesë e Atalantës. Të ardhmen time e shoh të njëjtë, me ngjyrat zikaltër të skuadrës nga Bergamo”, deklaroi Duvan Zapata.

Top Channel