Gjirokastër/ Zjarr në kasollen me kashtë, tre zjarrfikëse në luftë me flakët, rrezikohen banesat aty pranë

27/10/2021 18:47

Një kasolle në Gjirokastër është përfshirë nga flakët sot në mbrëmje.

Kasollja me bar dhe kashtë ndodhet pranë shtëpive në fshatin Valare.

3 automjete zjarrfikëse dhe 6 punonjës kanë mbërritur në zonë për të neutralizuar zjarrin dhe për të penguar depërtimin drejt banesave.

Top Channel