300 kg drogë janë sekuestruar në Mal të Zi në një trajler që vinte nga Shqipëria. Sipas vlerësimeve të para, rreth 300 kilogramë marijuanë u kapën në terminalin Doganor në Podgoricë, ka mësuar Rtcg. 

Droga u zbulua nga anëtarët e Administratës së të Ardhurave dhe Doganave, të kryesuar nga Aleksandar Damjanović. Marijuana u gjet në posedim të një shtetasi të Bosnje dhe Hercegovinës, me iniciale M.M., në një kamion cisternë, i cili hyri në Mal të Zi nga Shqipëria.  Droga supozohej të transportohej në BiH.

“Pasdite, një cisternë erdhi nga drejtimi i doganor në Podgoricë, për Shqipërisë dhe kolegët e dërguan në terminalin një kontroll më të detajuar.  Pastaj, përmes një skaneri, ne përcaktuam se në rezervuarin, i cili duhej të shkonte në BiH, afërsisht një e pesta ishte përpunuar për një bunker të veçantë të kontrabandës.  Sipas gjetjeve të para, aty ka rreth 300 kilogram marihuanë. Personi dhe mallrat i janë dorëzuar policisë për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftim.

FOTO GALERI
2/3

Top Channel