Pochettino e lë sërish në stol, Donnarumma bëhet çështje te PSG-ja

26/09/2021 12:58

Gigio Donnarumma u transferua me bujë te Paris Saint Germain, pasi i dha lamtumirën Milanit si lojtar i lirë dhe klubi francez ishte i vetmi që u tregua i gatshëm t’i plotësojë pretendimet ekonomike, megjithatë aventura franceze e gardianit italian nuk ka nisur aspak mirë.

Ndonëse u shpall lojtari më i mirë i Kampionatit Europian dhe cilësohet një nga më të mirët në botë në rolin e tij, 22-vjeçari nuk shihet si titullar nga trajneri Pochettino, i cili e ka hedhur në fushë vetëm në dy prej 7 ndeshjeve që e ka pasur në dispozicion italianin.

Ndaj Montpellier, për të dytën sfidë radhazi në kampionat, tekniku argjentinas i ka besuar kostarikanit Keilor Navas, ndërsa Donnarumma pa një tjetër 90-minutësh nga pankina e ftohtë e “Parc des Princes”, ku natyrisht që nuk e fshehu zhgënjimin.

 

Top Channel