Bajrami shënon sërish për Empolin në fitoren ndaj Bolognas

26/09/2021 20:51

Nedim Bajrami, mesfushori shqiptar që luan në radhët e Empolit bëhet sërish protagonist me skuadrën italiane.

Këtë të diel ka shënuar me 11-metërsh, përballë Bolognas, në minutën e 54-t të takimit, që u mbyll 4-2.

Bajrami e nisi si titullar dhe u zëvendësuar në minutën e 80-të nga një tjetër talent shqiptar, Kristian Asllani.

Ky ishte goli i dytë për mesfushorin kuqezi në radhët e Empolit në këtë sezon.

Top Channel