Kuvendi i ri, me deputetët e dalë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ka nisur këtë shtator punën.

Pas seancës parlamentare maratonë, të javës së kaluar, ku u prezantua projekti i qeverisë “Rama 3”, deputetët u mblodhën këtë të enjte për mbledhjen e radhës.

Ka rënë në sy paraqitja e kuruar e ligjvënësve, që ndër të tjera përputhet me sezonin e ri të modës, vjeshtë-dimër, 2021-2022.

Nuk mungojnë ngjyrat as te vajzat e gratë deputete dhe as te burrat.

Bledi Klosi erdhi me biçikletë në kuvend, ndërsa zonjat e zotërinjtë i buzëqeshnin kamerës teksa ecnin në ambientet e jashtme të godinës.

Më pas, me të nisur seanca, mazhoranca dhe opozita u përfshi në debate të forta.

Deputetët diskutuan për mënyrën e zhvillimit të mbledhjeve të komisioneve.

Opozita u shpreh kundër mbajtjes se mbledhjeve të komisioneve online, por PS me vota ra dakord që vendimi të merret në konferencën e kryetarëve.

FOTO GALERI
1/52

Top Channel