Kosovë/ Vjehrri dhe nusja ndërrojnë jetë brenda 24 orëve nga Covid-19

07/09/2021 18:40

Mediat kosovare raportojnë për një tragjedi në familje si pasojë e Covid-19.

Brenda 24 orëve të fundit, në të njëjtën familje në Turjakë të Malishevës kanë humbur jetën dy persona. Një grua 39-vjeçare dhe vjehrri i saj 68-vjeçar.

Një familjar i tyre ka thënë për mediat kosovare se ata kanë qenë të infektuar me COVID-19 dhe po trajtoheshin në klinikat e QKUK-së në Prishtinë. I njëjti burim bën me dije se asnjëri nga viktimat nuk ka qenë të vaksinuar.

Në Kosovë u konfirmuan këtë të martë 28 viktima dhe 920 raste me koronavirus.

Top Channel