Gjiganti spanjoll Real Madrid ka bërë një ofertë të re dhe të fundit drejt Paris Saint-Germain për yllin francez Kylian Mbappe.

Krerët e “Galaktikëve” kanë ofruar 170 milionë euro të garantuara dhe 10 milionë euro të tjera në formë bonusesh, raporton gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Burime brena klubit të Realit kanë bërë të qartë që kjo do të jetë oferta e tyre e dytë dhe e fundit. Dëshira e Mbappes është vetëm Real Madridi, dhe dëshiron të transferohet këtë verë ose verën tjetër.

Kylian Mbappe po ashtu ka qenë shumë i qartë sot me njerëzit e tij të afërt, ai dëshiron vetëm t’i bashkohet Real Madridit, dhe të njëjtën gjë e dinë të gjithë lojtarët e PSG-së.

Top Channel