Situatë e rrezikshme në aeroportin e Kabulit, Gjenerali amerikan: SHBA ka evakuuar afërsisht 5,000 persona

18/08/2021 21:50

Gjenerali amerikan Mark Miller ka dhënë detaje në lidhje me situatën në Kabul, të cilën e përshkruan të rrezikshme.

“Ende është shumë e rrezikshme, dinamike, ka trupa në rrezik”, theksoi ai.

“Ne jemi ushtria amerikane dhe ne synojmë plotësisht të evakuojmë të gjithë qytetarët amerikanë që duan të dalin nga Afganistani”, tha ai duke e përshkruar këtë si një prioritet.

SHBA tashmë ka evakuuar afërsisht 5,000 njerëz, sipas Miller.

Top Channel