Shkurret në oborrin e konviktit të studentëve në qytetin e Korçës është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Tymi mbuloi zonën, ndërsa zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e flakëve.

Sipas informacioneve, dyshohet për zjarrvënie, por ende nuk dihet nëse ishte e qëllimshme apo aksidentale.

Top Channel