Meta inspekton nga afër situatën e zjarrit në Kalimash: Tuneli i Kalimashit plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt

10/08/2021 02:44
Presidenti Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka inspektuar nga afër situatën e zjarrit në Kalimash.

Pas inspektimit Meta tha se kalimi në tunelin e Kalimashit është plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Meta shkruan se në mëngjes do të shtohet forcat operacionale për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Reagimi i plotë i Metës:

Top Channel