Tjetër vatër zjarri në Lezhë, Kodrat e Kodhelit në Zadrimë përfshihen nga flakët

08/08/2021 18:06

Një tjetër vatër zjarri është aktivizuar para disa minutash në Lezhë. Bëhet fjalë për kodrat e Kodhelit në Zadrimë që janë përfshirë nga flakët.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur aty dhe po mundohen të bëjnë të mundur shuarjen e flakëve.

Ndërsa një tjetër vatër zjarri mbetet aktive që prej mesnatës në zonën Lalm. Sipas banorëve, vënia e zjarrit është nga dora e njeriut, jo nga temperaturat sepse në mesnatë janë më të ulëta se pjesën tjetër të ditës. Ndërkohë, zjarri po përhapet me shpejtësi dhe po krijon vatra të tjera.

Zjarrfikësit e kanë të pamundur fikjen e tyre dhe nuk kanë ndihmë nga ajri.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel