“Më jep 5 mijë euro ose do të…”/ 40-vjeçari shqiptar kërcënon të dashurën 10 vjet më të madhe në Itali

08/08/2021 19:11

Një 40-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi kërcënonte gruan me të cilën kishte një lidhje jashtëmartesore duke i kërkuar 5,000 euro.

Në të kundërt, ai do i dërgonte familjes së saj një video intime që e kishte xhiruar gjatë marrëdhënies seksuale mes tyre. Ajo e kishte takuar rastësisht dhe kishte filluar të dilte me të. Edhe pse dinte pak për të, ajo i besonte dhe i pëlqente. Kurrë nuk ia merrte mendja se do të gjendej e kërcënuar dhe nën shantazh për një pamje filmike.

Viktima e kësaj historie është një shqiptare 10 vjet më e madhe, e cila ishte e ve. Gjithçka dukej se shkonte mirë mes tyre deri të mërkurën e kaluar kur burri nisi ta kërcënonte duke i thënë: “Më jep 5 mijë euro ose i publikoj në rrjetet sociale dhe ia dërgoj familjes tënde”.

Gruaja, e dëshpëruar, kërkoi ndihmë nga policia, shkruajnë mediat italiane. Për të vënë nën pranga autorin, policia i vuri një mikrofon 50-vjeçares, e cila do të takohej me shqiptarin për t’i dhënë paratë. Sapo ia dha, ai u arrestua nga policia ndërsa ishte me para në njërën dorë dhe një celular në dorën tjetër.

 

Top Channel