Shaqiri drejt rikthimit në Serie A, e kërkojnë Lazio dhe…

04/08/2021 23:01

Në dy sezonet e fundit te Liverpooli, Xherdan Shaqiri ka gjetur pak hapësira dhe në këtë merkato verore, sulmuesi me origjinë shqiptare po e mendon seriozisht largimin nga The Reds.

Për Shaqirin po flitet gjithnjë e më shumë për një rikthim në Serinë A italiane. Lazio, falë edhe drejtorit sportive Igli Tare ka shfaqur më shumë interes për ish-lojtarin e Interit, por së fundmi në skenë për të marrë shërbimet e 29-vjeçarit nga Gjilani ka dalë edhe Milani.

Lazio qëndron në pole-position për të firmosur me Shaqirin por vetë futbollisti preferon kuqezinjtë. Tashmë mbetet për t’u parë se te cili nga këto dy klube do të jetë e ardhmja e Xherdan Shaqirit.

Top Channel