Mbi vatrat e zjarrit në Vlorë, ekipi i Top Channel ndjek operacionin e shuarjes së flakëve në Karaburun (Pamjet)

04/08/2021 15:59

Për 9 ditë me radhë, Vlora ishte e rrethuar nga flakët dhe për dy ditë kanë punuar qindra forca ushtarake dhe mjete të ushtrisë, së bashku me zjarrfikëset, për të shuar zjarret.

Një ekip i Top Channel ka ndjekur operacionin e shuarjes së flakëve në Karaburun, ndërsa në pamje duket momenti teksa bëhet ndërhyrja nga ajri në vatrën e zjarrit.

Puna nga forcat operacionale po vijon prej shumë ditësh në Gadishullin e Karaburunit, ndërkohë që siç edhe mund të shihni nga pamjet po punohet për shuarjen e flakëve edhe nga ajri.

Kujtojmë se, pas një pune të palodhur të efektivëve të FA dhe punonjësve të bashkisë, shërbimit pyjor si dhe forcave zjarrfikëse është bërë e mundur shuarja e të gjitha vatrave të zjarrit në Gjirokastër. Por situata po mbahet nën monitorim. Dje në fshatin Arsim Zeneli një 64-vjeçar humbi jetën pasi luftonte me zjarrin sepse rrezikohej banesa e tij, ndërkohë që bashkëshortja u plagos rëndë.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel