110 të infektuar dhe një viktimë nga Covid 19 në Kosovë

03/08/2021 17:05

110 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, nga 3.667 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Një pacient nga Podujeva nuk ka mundur të fitojë betejën me Covid 19.

IKSHPK-ja njofton se janë shëruar dy qytetarë, ndërkohë që në vend numërohen 689 raste aktive.
2.267 është numri i viktimave si pasojë e Covid 19 në vend.

Në Kosovë tashmë ka nisur programi i vaksinimit masiv kundër koronavirusit. Në këtë vend ka vaksina të prodhuesve Pfizer/BioNTech dhe AstraZeneca, raporton REL.

Numri i personave të vaksinuar me të dyja dozat e vaksinave ka shkuar në 155,907, ndërsa shifra totale e vaksinave të dhëna është 445,650.

Top Channel