Disa vatra zjarri janë aktivizuar në fshatin Tragjas të Vlorës.

Ndonëse zjarrfikësit kanë shfaqur gatishmërinë për ndërhyrje dhe normalizimin e situatës, Top Channel mëson se e kanë thuajse të pamundur për shkak të hapësirës shumë te madhe si dhe terrenit të thyer dhe të rrezikshëm.

Ndërkohë dhe në Karaburun është e pamundur ndërhyrja e tyre për shkak të terrenit tepër të thyer, duke bërë që flakët të vazhdojnë të djegin sipërfaqe të tëra me shkurre e pemë në këto zona.

FOTO GALERI
2/9

Top Channel