Hidhet shorti i Superiores/ Në javën e parë spikatin Teuta-Partizani dhe Laçi-Vllaznia

30/07/2021 10:35

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u shorti për përcaktimin e kalendarit të Kategorisë Superiore për sezonin e ri futbollistik 2021-2022, me javën e parë që luhet 11 shtator.

Goglat kanë përplasur Teutën me Partizanin që në javën e parë, teksa spikat edhe Laçi – Vllaznia. Tirana pret Skënderbeun, Egnatia, debutuese në Superiore luan në shtëpi me Kukësin, ndërsa Dinamo, që kthehet pas nëntë vitesh në elitë është mysafire e Kastriotit.

Java e parë (11 shtator)

Tirana – Skënderbeu

Egnatia – Kukësi

Kastrioti – Dinamo

Laçi – Vllaznia

Teuta – Partizani

Burimi: SuperSport

Top Channel