Berat/ Arrestohet një 23-vjeçar që tentoi të shpërndante lëndë narkotike

30/07/2021 12:10
Foto ilustruese

Vijojnë kontrollet e pandërprera për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, pas një pune të pandërprerë, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, goditën një rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Si rezultat u arrestua në flagrancë shtetasi:

Xh. H., 23 vjeç, banues në fshatin Radësh, Skrapar.

Ky shtetas u kap në rrugën e fshatit Ujanik-Gjerbës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, në të cilin gjatë kontrollit u gjet një sasi lënde narkotike e dyshuar cannabis sativa.
Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike dhe automjeti.

Top Channel