Ilustrim

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në aksin rrugon Korçë-Pogradec, pranë fshatit Pirg.

Sipas informacioneve të para dyshohet se shkak të jetë bërë një shkëndije elektrike që ‘shkrumboi’ benzin, në ecje e sipër.

“Më datë 29.07.2021, rreth orës 19:50, jemi njoftuar se në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Pirg, ka rënë zjarr në mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin R. O., banues në Tiranë, i cili ka qenë në ecje e sipër”, njofton policia.

Fatmirësisht, nuk raportohet për të lënduar.

Grupi hetimor mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel