Zyrtare, Juve e huazon sërisht, Pjaca transferohet te rivalët e Torinos!

28/07/2021 20:23

Juventusi huazon sërish Marko Pjacën. Sulmuesi kroat ka ndërruar sërish skuadër por jo qytet dhe kampionat pasi këtë herë është zyrtarizuar te Torino.

Pjaca ka kaluar te skuadra Granata në formë huazimi për një sezon me të drejtë blerjeje nga ana e Torinos. Ka qenë vetë klubi bardhezi që ka bërë publik kalimin e kroatit te Torino.

Në këto sezonet e fundit Pjaca ka luajtur gjithmonë në huazim fillimisht te Schalke 04 e Fiorentina dhe më pas te Anderlecht e Genoa.

 

Top Channel