Mbesa 30-vjeçare e princeshë Diana martohet në Itali me miliarderin 62 vjeçar (fotot)

26/07/2021 15:19

Ceremonia private ekstravagante u zhvillua në një pallat tradicional në periferi të Romës dhe thuajse të gjithë të ftuarit ishin veshur me Dolce and Gabanna.

Lady Kitty Spencer, mbesa e Diana, princesha e ndjerë e Uellsit, është martuar me milionerin afrikano-jugor Martin Lewis në një ceremoni mahnitëse të shtunën.

Mes të ftuarve ishin ylli britanik i muzikës pop Pixie Lott, kontesha Emma Weymouth dhe i preferuari i mediave londineze Mark Francis Vandelli.

Dasma e mbrëmjes u zhvillua në Villa Aldobrandini në Frascati, e cila mburret me pamje mahnitëse të kryeqytetit italian.

Mes të ftuarve ishin dy motrat e nuses Lady Kitty, Eliza e Amelia.

Ata shin gjithashtu me shumë miq e familjarë të tjerë për të festuar dasmën.

30 vjeçarja Lady Kitty, është bija e vëllait të Diana, Earl Spencer.

Shumë nga të ftuarit mbanin veshje nga shtëpia italiane e modës, Dolce & Gabanna, duke respektuar vendndodhjen e eventit.

Edhe fustani i vetë Lady Kitty është krijuar nga shtëpia vendase e modës, për të cilën ajo është përfaqësuese globale.

Kitty ka shpërndarë në rrjetet sociale disa foto para ceremonisë, ku duket se bën festën e beqarisë me mikeshat e saj.

Në foto Lady Kitty mban një fustan me pika bardhë e zi, gjithashtu të bërë nga Dolce & Gabanna.

Më herët ajo postonte gjithashtu foto nga festa në Firenze, ku bashkë me mikeshat e saj mbanin paruke me ngjyra të ndryshme flokësh në rrugët historike.

Lajmi për lidhjen e çiftit ishte dhënë prej vitit 2018 dhe fejesa ishte njoftuar në fund të 2019.

Zhurmat thonë se çifti janë prezantuar nga ministri britanik i mbrojtjes Liam Fox.

Tre djemtë e Lewis nga martesa me Leola Lewis, besohet se kanë krijuar lidhje të fortë me  Lady Kitty.

Top Channel