Xhudistja Nora Gjakova ka arritur t’ia siguroi Kosovës edhe një medalje olimpike në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Ajo ka fituar edhe gjysmëfinalen ndaj japonezes Tsukasa Yoshida, ndërkohë që sot më vonë do të vazhdojë luftën për të artën.

Nora më herët ka mundur edhe Kaja Kajzer nga Sllovenia dhe holandezen, Sanne Verhagen.

Nora Gjakova është xhudistja synote medalje në këto lojëra olimpike, pasi ishte edhe medalja e vetme që i mungon.

Ajo garon në kategorinë -57 kg.

Top Channel