Pritej vetëm zyrtarizimi, por edhe kjo tashmë ka ndodhur: Pierluigi Gollini përshëndet Atalantën dhe bëhet lojtar i Tottenhamin në Premier League. Klubi londinez ka njoftuar zyrtarisht mbërritjen në Londër të ish-portierit zikaltër.

Gollinipas pasi përfundoi ekzaminimet mjekësore nënshkroi kontratën. Në të kaluarën, në fakt, ai ka veshur fanellat e Manchester United, në sektorin e të rinjve, dhe më vonë për një sezon të Aston Villa.

“Përshëndetje djema, përshëndetje tifozë të Tottenhamit, jam i lumtur që jam këtu.” Këto janë fjalët e para të Golliniit si lojtar i Tottenhamit – “Mezi pres të shoh stadiumin dhe shpresoj të kemi një sezon magjik. Shihemi së shpejti”.

Atalanta gjithashtu konfirmoi transferimin e Gollinit te Tottenhami:

“Duke falënderuar Pierluigin për kontributin e tij në katër sezonet e gjysmë me zikatrit në arritjen e objektivave që do të mbeten në historinë e Klubit, ne i urojmë atij më të mirën nga pikëpamja profesionale dhe personale për këtë përvojë e re në Angli “.

Gollini largohet nga Atalanta pas katër vitesh e gjysmë. Iu bashkua bergamaskëve në janar të vitit 2017 nga Aston Villa, duke dhënë kontribut të çmuar në sukseset e fundit të ekipit të Gasperinit, duke përfshirë kualifikimet në Ligën e Kampionëve dhe finalet e Kupës së Italisë./SuperSport/

Top Channel