Luiza Gega niset në Tokio/ Atletja synon që të thyejë rekorde

20/07/2021 12:25

Mëngjesin e sotëm drejt Tokios së olimpiadës është nisur atletja dhe një prej sportisteve flamurmbajtëse, Luiza Gega.

Së bashku me trajnerin e saj Taulant Stërmasi Gega bëhet gati për të përmbyllur një fazë përgatitore ndryshe nga ajo e olimpiadës së shkuar, pa dëmtime dhe në një formë shumë të mirë fizike.

Ndërkohë edhe vetë Gega shprehet e qartë për objektivin e saj dhe e sheh atë si një synim të arritshëm.

Gjithashtu në këtë ditë nisen drejt Japonisë edhe qitësja Manuela Delilaj dhe presidenti i federatës së qitjes Stefan Rrufa. Delilaj stërvitet dhe jeton në Zvicër e si rrjedhojë niset prej andej drejt Tokios.

Top Channel