Situatë kaotike në Shkodër/ Tifozët festojnë me shpërthime fishekzjarrësh, arbitri suedez ndërpret ndeshjen

15/07/2021 22:22

Situatë kaotike është krijuar në Shkodër gjatë ndeshjes Vllaznia-Shiroki. Gjyqtari suedez ka ndërprerë për disa momente ndeshjen, për shkak të sjelljes jo të hijshme të tifozëve, duke i paralajmëruar këta të fundit që kanë mbushur shkallët e “Loro Boriçit”.

Të dyja skuadrat iu drejtuam dhomave të zhveshjes, për disa minuta, menjëherë pas shënimit të golit nga shkodranët.

Teksa Vllaznia rrezikojnë shumë si pasojë e festimit me flakadanë dhe fishekzjarrë në momentin e shënimit të golit. Ndeshja rifillon, ndërkohë që tifozët janë paralajmëruar se nëse ka sërish fishekzjarrë apo flakadanë, mund të rrezikohet ndërprerja e ndeshjes!

FOTO GALERI
1/5

Top Channel