Mungon Spinazzola/ Cilin formacion dot të hedhë në fushë Italia sonte?

11/07/2021 18:21

Menaxheri i Italisë Roberto Mancini thuhet se pritet të zgjedhë të njëjtën skuadër për finalen që fitoi kundër Spanjës në gjysmëfinale.

Nëse ai emëron një skuadër të pandryshuar, formacioni italian do të jetë: Donnarumma (portier), Di Lorenzo (mbrojtës i djathtë), Bonucci (qendër mbrojtës), Chiellini (qendër mbrojtës), Emerson (mbrojtës i majtë), Barella (ana e djathtë e mesfushë), Jorginho (mesfushë qendrore), Verratti (mesfushë e majtë), Chiesa (sulm i djathtë), Immobile (sulmues) dhe Insigne (sulm i majtë).

Top Channel