Andre Silva mund të konsiderohet goditja e madhe e Red Bull Leipzig në këtë merkato verore.

Skuadra nga Gjermania Lindore ka firmosur me një nga shënuesit më të mirë të Bundesligas në dy sezonet e fundit i cili ka spikatur me fanellën e Eintracht Frankfurt.

Leipzig për kartonin e portugezit ka paguar rreth  35 milionë euro përfshirë këtu edhe komisionet për futbollistin dhe menaxherin e tij Jorge Mendes. Autori i 28 golave me Eintracht Frankfurt në sezonin e fundit të Bundesligas ka firmosur për 5 vite me Leipzig.

Top Channel