Rey Manaj e ka ndarë mendjen/ Sulmuesi kuqezi do të largohet nga Barcelona

30/06/2021 22:55

E ardhmja e Rey Manajt është larg Barcelonës dhe me shumë mundësi edhe larg Spanjës. Arsyet janë të thjeshta; nga La Liga ekipet që janë interesuar për të janë “të dorës së dytë” dhe që janë refuzuar nga lojtari dhe e dyta klubi synon që të arkëtojë sa më shumë për kartonin e tij.

Për këto arsye, Rey Manaj mund ta gjejë veten në Itali, Angli dhe më pak mundësi në Gjermani sezonin e ardhshëm.

Mediat sportive katalanase thonë se interesimi nuk ka munguar nga kampionatet elitare të këtyre vendeve, por pa përmendur emra klubesh konkrete.

Sulmuesi kuqezi u shpall golashënuesi më i mirë i Barcelona B në sezonin që kaloi, por nisur nga fakti që nuk po ja del mbanë që të bëhet pjesë e skuadrës së parë dhe moshës ka shprehur dëshirën që të largohet dhe të vijojë karrierën diku tjetër.

Top Channel