Shëngjini hap sezonin turistik/ Hotelet në të gjithë bregun e detit janë plot më pushues

25/06/2021 15:14

Me moton “Pusho në Lezhë”, ne Shëngjin është hapur sezoni turistik.

Përmes aktiviteteve promovuese dhe argëtuese bashkia e Lezhës hapi zyrtarisht sezonin turistik edhe pse Shëngjini prej ditës ka qene i mbushur me pushues nga mbare vendi favorizuar edhe nga temperaturat e larta qe kane përfshire vendin tone.

Kryebashkiaku i Lezhës ne fjalën e tij para operatoreve turistik evidentoi ndryshimet e bëra ne rrjetin infrastrukturor turistik te bregdetit.

Panairi artizanatit dhe kulinarisë i vendosur ne shëtitoren ‘Willson’ u ndoq me mjaft interes ndërsa operatoret shprehen entuziast per ketë sezon ndryshe nga ai i vitit qe lame pas.

Aktiviteti ne çeljen zyrtare te sezonit turistik vijoi nen ritmin e muzikës nga emrat e njohur te muzikës.

Top Channel