Nuk lejonte policinë t’i kontrollonte pronën, arrestohet 42-vjeçari në Malësi të Madhe, ja çfarë i gjeti policia

25/06/2021 13:17

Një banor i Gradecit në Malësinë e Madhe u vu nënë prangat e policisë.

Shtetasi F.D., në momentin që shërbimet e policisë kanë shkuar për kontroll në banesën e tij, ky i fundit ka kundërshtuar, ndërsa pas kontrollit policia gjeti të kultivuara bimë narkotike.

“Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, gjatë kontrolleve për evidentimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike, u arrestua në flagrancë shtetasi F. D., 42 vjeç banues në Gradec, Malësi e Madhe.
Ky shtetas, në momentin që shërbimet e Policisë kanë shkuar për kontroll i ka kundërshtuar ata për të mos i lejuar të ushtronin kontroll në pronën e tij. Në afërsi të banesës së tij, shërbimet e Policisë gjetën të kultivuara disa bimë narkotike të dyshuara cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Top Channel