Policia ndëshkon 2 pronarët me lokale hapur në Durrës, thyenin orën policore

21/06/2021 10:42

Pronarët e dy subjekteve në Durrës janë ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, pasi janë konstatuar ushtruar aktivitetin e tyre pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Njëri prej tyre, shtetasi B.T., 30- vjeç është proceduar penalisht, pasi nuk iu bind urdhrit të punonjësve të policisë.

“Në kuadër të këtyre masave, specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh proceduan penalisht për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësve të Policisë” dhe “Prishja e qetësisë publike”, shtetasin B. T., 30 vjeç, banues në Durrës. Shërbimet e Policisë, në lagjen nr. 13, Durrës, kanë konstatuar të hapur pas orarit të përcaktuar për mbyllje, lokalin e shtetasit B. T., i cili pasi ka dëgjuar thirrjen e Policisë nuk pranuar të hapë derën duke kundërshtuar urdhrin e Policisë”, thuhet në njoftimin e bërë nga blutë.

Gjithashtu u ndëshkua me masë administrative 1.000.000 lekë, pronari i një subjekti në lagjen nr. 1, Durrës, shtetasi B. M., pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke vijuar aktivitetin pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Top Channel