Shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Francë – Hungari

19/06/2021 18:13

Kombëtarja e Francës është ndalur befasisht me një barazim 1-1 nga Kombëtarja e Hungarisë në ndeshjen e Grupit F të Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Ishte kjo një paraqitje dinjitoze e Hungarisë duke e ruajtur epërsinë deri në minutën e 66’ kur Griezmann barazoi rezultatin.

László Kleinheisler u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes.

Grupi F që po konsiderohet me të drejtë si grupi i vdekjes vazhdon tani me ndeshjen Derbi të Portugalisë dhe Gjermanisë.

Top Channel