Gjermania mund Portugalinë/ Gosens e Ronaldo më të mirët në fushë

19/06/2021 21:51

Gjermania ka shënuar fitore ndaj Portugalisë me rezultat 4-2, në një ndeshje spektakolare mbrëmjen e sotme.

Cristiano Ronaldo dhe Diogo Jota shënuan për portugezët, ndërsa për gjermanët Ruben Dias dhe  Raphael Guerreiro autogola dhe nga një shtuan Kai Havertz dhe Robin Gosens.

Pikërisht anësori i Atalantas, Gosens, ishte lojtari më i mirë në fushë, me notën 8.7, pasi ishte pjesëmarrës në tri gola.

Joshua Kimmich dhe Thomas Muller kishin po ashtu vlerësim të mirë. Te Portugalia më i miri ishte Cristiano Ronaldo me notën 8.7.

Manuel Neuer (Gjermani) dhe Guerreiro (Porugali), ishin më të dobëtit në fushë me notën 6.0.

Top Channel