Euro 2020/ I fiksuar kundër pijeve me gaz, Cristiano Ronaldo heq demonstrativisht ‘Coca-Cola’ nga tryeza e konferencës së shtypit (fotot)

15/06/2021 15:47

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo nuk ishte në terezi sot të respektonte sponsorët e Euro 2020, teksa në konferencën e shtypit para ndeshjes së Portugalisë, hoqi nga tryeza dy shishe Coca-Cola të vendosura para tij.

Sportisti 36 vjeçar i fiksuar pas jetesës së shëndetshme, ka thënë dhe më herët që bezdisej nga fakti që djali i tij konsumon pije me gaz. Sot ai largoi demonstrativisht dy shishet e pijeve të sponsorve të vendosura para tij, para se të thoshte në portugalisht: “Pini ujë!’

Ai më pas vendosi para vetes një shishe ujë për pjesën tjetër të intervistës, para se të përmendte nëpër dhëmbë me përçmim te dukshem: ‘Coca-Cola’.

Ronaldo po fliste para ndeshjes së Portugalisë sot me Hungarinë në kryeqytetin e kësaj të fundit Budapest.

Deri tani as sponsorët Coca-Cola dhe as UEFA nuk kanë komentuar mbi “shkeljen” e modelit botëror të sporteve për milionë fëmijë e adoleshentë.

Coca-Cola ka sponsorizuar këtë turne prej rreth 30 vitesh që nga 1988.

Ronaldo, një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, njihet për fiksimin e tij më dietat e shëndetshme dhe regjimin e stërvitjes.

Është pikërisht fokusi i tij prej maniaku ndaj stërvitjes që e ka lejuar të luajë në nivelet profesionistë edhe tani në moshën 37 vjeçare.

Portugezi ka thënë se dieta e tij përbëhet nga gjashtë mini-vakte të shpërndara gjatë ditës, shumë fruta, perime, karbohidrate drithërash, proteina të pastra si ato të peshkut, pulkë ose gjel deti të gatuara pa vaj.

Pjata e tij e preferuar është ajo klasike portugeze ‘Bacalhau à Brás’ me peshk, qepë, patate, ullinj të zinj dhe vezë.

FOTO GALERI
3/5
Para se të thoshte në portugalisht: “Pini ujë!'

Top Channel