Startojnë ndeshjet e Grupit E në “Euro 2020”/ Përballet Polonia dhe Sllovakia

14/06/2021 10:21

Sot do të startojnë edhe ndeshjet e Grupit E në Kampionatin Evropian, ku e para në këtë grup zhvillohet në Saint Petersburg të Rusisë.

Kombëtarja e Polonisë në cilësinë e skuadrës vendase do të përballet me Kombëtaren e Sllovakisë.

Polakët janë favorit në letër dhe duan tri pikët e para në evropian. Ky takim luhet në Gazprom Arena të Saint Petersburgut në orën 18:00.

Formacionet e mundshme:

Formacioni i mundshëm i Polonisë: Szczesny; Bereszynski, Glik, Bednarek, Puchacz; Jozwiak, Krychowiak, Zielinski, Moder; Kownacki, Lewandowski

Formacioni i mundshëm i Sllovakisë: Dubravka; Pekarik, Skriniar, Satka, Hubocan; Duda, Kucka, Hrosovsky, Hamsik, Mak; Bozenik.

 

Top Channel