Skocia dhe Republika Çeke do të përballen ditën e sotme në Kampionatin Evropian.

Kjo ndeshje është në Grupin D, ku ndodhen edhe Anglia dhe Kroacia.

Dy kundërshtarët e sotëm kërkojnë fitoren, pasi tri pikët nga ky duel mund të bëjnë ta kalojnë grupin.

Dy trajnerët pritet të futen me formacionet më të mira në fushë, pasi tek asnjëra Kombëtare nuk ka mungesa.

Formacionet e mundshme:

Formacioni i mundshëm i Skocisë: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; O’Donnell, McTominay, McGregor, McGinn, Robertson; Dykes, Adams

Formacioni i mundshëm i Çekisë: Vaclik; Coufal, Celustka, Kalas, Boril; Soucek, Kral; Masopust, Darida, Jankto; Schick.

 

Top Channel