Gol nga mesfusha/ Portieri skocez ‘futet’ brenda në rrjetë, por nuk ndal dot mrekullinë! (Video)

14/06/2021 17:02

Dita e sotme nisi me ndeshjen Skoci-Çeki, e vlefshme për grupin D në Euro 2020.

Pasi Anglia mundi Kroacinë 1-0, sfida që u luajt në “Hampden Park” të Glasgout nxori fituese ekipin e Çekisë, në një rezultat 2-0.

Goli i parë erdhi në fundin e pjesës së parë dhe atë e realizoi Patrik Schick. Ky i fundit nuk u ndal me kaq, por realizoi edhe golin e dytë për skuadrën e tij.

Një gol vërtetë i jashtëzakonshëm dhe vështirë se mund të kalohet nga ndonjë tjetër! Nga mesfusha, Schick sheh portierin jashtë porte dhe pasi shenjestron me saktësi, godet me një parabolë të pakapshme.

Topi u fut në rrjetë e bashkë me topin edhe portieri Marshall dhe kjo video nuk duhet humbur!

FOTO GALERI
1/7

Top Channel