Panik në ndeshjen Danimarkë-Finlandë/ Momenti kur mesfushori rrëzohet pa ndjenja në tokë (FOTO)

12/06/2021 19:16

Mesfushori danez Christian Eriksen është përplasur pa ndjenja në tokë gjatë sfidës mes Danimarkës dhe Finlandës, e cila është ndërprerë.

Rrëzimi i tij në tokë teksa po vraponte ka shkaktuar momente paniku në fushë dhe të gjithë futbollistët janë afruar pranë tij për t’i dhënë ndihmën e parë.

Stafi mjekësor ka mbërritur me urgjencë pranë tij për t’i dhënë ndihmën e parë me masazh kardiak.

Danimarka po luan sfidën e parë të Kampionatit Europian ndaj Finlandës në Grupin A.

 

Top Channel