Eriksen në gjëndje stabël, Danimarkë-Finlandë rifillon në 20:30!

12/06/2021 19:38

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen. Mesfushori i Interit ra në fushë pa ndjenja në minutën e 41-të të sfidës së vlefshme të grupit B për Euro 2020 mes Danimarkës dhe Finlandës.

Pas ndihmës së parë në fushë ku mjekëve ju desh të përdornin edhe defibrilatorin për t’i bërë masazh kardiak, arbitri anglez Taylor ndërpreu ndeshjen ndërkohë që Eriksen u dërgua me urgjencë në spital. Në orët e ardhshme priten të tjera informacione mbi gjëndjen e mesfushorit të Interit.

Për momentin futbolli është ndalur dhe të gjithë po luten për jetën e Christian Eriksen. Në fushë zbriti edhe bashkëshortja e 29-vjeçarit, e dëshpëruar e cila u ngushëllua nga kapiteni Kjaer dhe portieri Kasper Schmeichel.

Një foto gjithsesi ka qetësuar familjarët, të gjithë danezët, tifozët e Interit dhe të gjithë sportdashësit pasi në momentin që Eriksen është dërguar me barrelë në spital i ka patur sytë hapur dhe ka qenë i ndërgjegjshëm.

Sipas BeinSport gjëndja e Eriksen është stabël teksa futbollisti është transferuar në një spital në Copenhagen. Sipas raportimit të fundit të UEFA-s ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës do të rifillojë në orën 20:30.

Top Channel