Luftë politike në derë të kishës/ Meta: S’ka shkarkim. Balla ironizon presidentin nga kisha e shenjtorit në Elbasan

04/06/2021 19:36

Kisha e Shën Johan Vladimirit, shenjtit që nderohet edhe nga shqiptarët dhe serbët, ka mbledhur sot edhe armiqtë politikë.

Presidenti Meta vizitoi këtë kishë që çdo vit pret pelegrinë nga Shqipëria por veçanërisht nga Mali i Zi dhe Serbia.

Në këtë kishë janë rikthyer edhe lipsanet e shenjtit Johan Vladimiri që ndërroi jetë në Shqipëri. Presidenti është pyetur nga gazetarët për shkarkimin

Numri dy i socialistëve Taulant Balla ishte pas presidentit për një tjetër mesazh.

Ndërsa me presidentin nuk ka më paqe, socialistët i shtrijnë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike.

Top Channel