Shkodra në festë për Vllazninë/ Rrugët e qytetit u mbushën plot deri në orët e para të mëngjesit

01/06/2021 15:37

Në Shkodër futbolli është më shumë se sa një sport, është një dashuri e përjetshme dhe pikërisht fitimi i Kupës së Shqipërisë nga ana e Vllaznisë ka zgjuar një qytet të tërë.

Ora është 2 e mëngjesit dhe vetëm tani ka nisur festa pasi mijëra tifozë kanë dalë në pritje të ekipit të Vllaznisë.

Thomas Brdaric, trajneri: Në fillim kur erdha në Shkodër, asnjeri nuk mendonte se ne mund të arrinim diçka sepse ishin të gjithë të zhgënjyer pasi vitin e kaluar ishin duke rënë nga kategoria. Tani është gjithçka ndryshe dhe mendoj se të gjithë në Shkodër besojnë fort në këtë skuadër dhe në këtë projekt.

Top Channel