Vaksinimi i punonjësve të transportit publik/ Rama dhe Manastirliu inspektim te stenda në sheshin “Skënderbej”

26/05/2021 12:12

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kanë inspektuar nga afër punën e grupeve shëndetësore që po bëjnë vaksinimin e popullsisë.

Mësohet se sot vaksinimi masiv është shtrirë edhe tek punonjësit e transportit publik, të cilët kanë qenë ndër grupet e rrezikuara nga koronavirusi.

Rama është shprehur optimist për procesin e vaksinimit, pasi krahas qytetarëve që kanë moshën për të marrë vaksinën, po bëhet vaksinimi i punonjësve të fasonerive, punonjësve të hotelerive dhe sot ai i punonjësve të transportit publik.

Top Channel