Mesfushori i Luzern, Lorik Emini konfirmon ftesën: I gatshëm të luaj për Kosovën

25/05/2021 18:28

Këto ditë është raportuar se Lorik Emini ka pranuar ftesën nga Kosova dhe do të luajë në ndeshjen miqësore në qershor.

Emini është 21 vjeçar dhe luan pozitën e mesfushorit, ku ka bërë paraqitje të mira për skuadrën e Luzernit.

Së fundmi, ai ka ndarë një fotografi në ‘insta-story’ të tij, duke treguar se është i gatshëm për ndeshjet e Kosovës.

Ai këtë sezon ka regjistruar 27 paraqitje për skuadrën e tij por nuk ka arritur të shënojë gol.

Emini do të shtonte konkurrencën në pozita ku Kosova ka më shumë nevojë. /Telegrafi/

Top Channel