Mbyllet sezoni, ja fjalët e Zidane për të ardhmen e tij

22/05/2021 22:47
MALAGA, SPAIN - JANUARY 14: coach Zinedine Zidane of Real Madrid during the Spanish Super Cup match between Real Madrid v Athletic de Bilbao at the La Rosaleda Stadium on January 14, 2021 in Malaga Spain (Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Real Madridi e ka mbyllur edicionin garues të La Ligas 2020/21 duke përfunduar në vendin e dytë me dy pikë më pak se rivali i qytetit Atletico Madridi që u shpall kampion në xhiron e fundit.

Flitet se trajneri Zinedine Zidane do të largohet nga klubi por një vendim i tillë ende nuk është marrë.

Menjëherë pas ndeshjes ndaj Villarealit të cilën Reali e fitoi me rezultat 2-1, duke folur për të ardhmen e tij, Zidane tha: Nuk do ta vendos të ardhmen time menjëherë, do të flas me klubin në ditët e ardhshme dhe do ta shohim.

Real Madridi është në pritje të vendimit të tij përfundimtar. Në rast se Zizou largohet, Massimiliano Allegri do të jetë favoriti për ta zëvendësuar atë.

Top Channel